Diablak zaprasza na wycieczki

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK” zaprasza do wzięcia udziału w dwóch majowych wycieczkach w Beskid Żywiecki.

diablak

Wycieczka w Beskid Żywiecki
Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK” 6 maja serdecznie zaprasza na wycieczkę w Beskid Żywiecki w Pasmo Policy. Celem naszej wycieczki jest Polica - jeden z najwyższych szczytów polskich Beskidów oraz poznanie walorów przyrodniczo-krajobrazowych wschodniej części Beskidu Żywieckiego. Podczas wędrówki odwiedzimy m.in. schronisko na Hali Krupowej i zobaczymy Wodospad na Mosornym Potoku - prawdopodobnie najpiękniejszy z wodospadów Beskidu Żywieckiego. Trasa wiedzie głównie grzbietem górskim i częściowo prowadzi lasem. W razie niesprzyjających warunków trasa przejścia pieszego zostanie zmodyfikowana tak, by nie narażać uczestników na niebezpieczeństwa. Zakładana trasa: Zawoja Mosorne - Cyl Hali Śmietanowej - Polica - Przełęcz Kucałowa - Sidzina, dystans 16 km, czas przejścia około 5,5 godz. suma przewyższeń 870 m. Koszt wycieczki to 16,00 zł uczniowie z Gminy Pszczyna 45zł/os pozostałe osoby. Szczegóły i możliwość zapisania się znajdują się na naszej stronie:
http://www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl/aktualnosci/2018/06.05.2018_wycieczka_zaproszenie.php otwiera się w nowym oknie

Adresaci wycieczki:
o uczniowie gimnazjów indywidualnie lub grupy pod opieka nauczyciela
o uczniowie szkół ponadgimnazjalnych indywidualnie lub grupy pod opieka nauczyciela
o szkolne koła turystyczne
o dorośli turyści

-------------------------------------

Wycieczka Rodzinna w Beskid Żywiecki

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK” 27 maja serdecznie zaprasza na kolejna wycieczką rodzinną. Celem wycieczki jest rodzinny spacer w górach Beskidu Żywieckiego i poznanie walorów przyrodniczo-krajobrazowych tejże grupy górskiej. Podczas spaceru odwiedzimy bacówkę na Krawcowym Wierchu. Trasa nie jest długa, ani trudna, zaś w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych zostanie dostosowana tak by nie narażać uczestników na niebezpieczeństwa. Zakładana trasa: Zlatna - Krawców Wierch - Glinka, dystans 11 km, czas przejścia około 3,5 godz. Koszt wycieczki to 7,00 zł dzieci i młodzież z mieszkająca na terenie Gminy Pszczyna, 36 zł/os pozostałe osoby. Szczegóły i możliwość zapisania się znajdują się na naszej stronie:

http://www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl/aktualnosci/2018/27.05.2018_wycieczka_zaproszenie.php otwiera się w nowym oknie

Adresaci wycieczki:
o uczniowie szkoły podstawowej z rodzicem/ami i dzieci młodsze
o uczniowie klasy szkoły podstawowej z opiekunem nauczycielem
o pozostali turyści akceptujący charakter wycieczki

(źródło: UKST Diablak)

• Inwestycje

Ulica Śląska w Krzyżowicach w remoncie

Końcem marca ruszył remont ponad 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej ul. Śląskiej w Krzyżowicach. To pierwsza cześć dużej inwestycji realizowanej przez Powiat Pszczyński i Gminę Pawłowice. W kolejnym etapie wyremontowana zostanie ul. Boryńska w Warszowicach.

Gratulacje dla siatkarek UKS Centrum Pszczyna

Starosta Barbara Bandoła i przewodniczący Rady Powiatu Paweł Sadza pogratulowali siatkarkom i trenerom UKS-u Centrum przy POSiR Pszczyna zdobycia Mistrzostwa Śląska.