Topienie Marzanny w Skansenie

W Skansenie „Zagroda Wsi Pszczyńskiej” kolejny raz pożegnamy zimę i przywitamy wiosnę. Według tradycji palono i topiono Marzannę - kukłę, która symbolizowała zimę, choroby, śmierć i wszelkie utrapienia.

W skansenie zaplanowaliśmy wiele atrakcji adresowanych do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (klasy I-III). Dzieci poznają ludowe obrzędy wiosenne związane z „wypędzeniem zimy” i powitaniem pięknej pory roku, jaką jest wiosna oraz wspólnie z animatorem poszukają oznak wiosny.

Zajęcia dla dzieci będą organizowane 20 - 22 marca. Aby wziąć udział w „Topieniu marzanny” należy dokonać zgłoszenia grupy. Rezerwacje przyjmowane są telefonicznie: 32 210 57 77. Warunkiem do wzięcia udziału w zajęciach jest wykonanie ekologicznej kukły Marzanny i przyniesienie jej do Skansenu. Koszt uczestnictwa w warsztatach to 5 zł/os.

Serdecznie zapraszamy.

(źródło: Skansen)

Oddali cześć ofiarom zbrodni katyńskiej

Samorządowcy, Sybiracy, przedstawiciele lokalnych instytucji, organizacji i stowarzyszeń, harcerze oraz młodzież i nauczyciele z pszczyńskich szkół oddali hołd bestialsko zamordowanym Polakom w 84. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz uczcili kolejną rocznicę masowej zsyłki Polaków na Sybir.

Ostrzeżenie o przymrozkach i oblodzeniu

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu pszczyńskiego: o przymrozkach i oblodzeniu. Stopień zagrożeń: 1.