Zespół ØRGANEK, Nocny Kochanek i Proletaryat zagrają na Żubrowisku

Grasz w kapeli i chcesz spróbować swoich sił w Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych „Żubrowisko”? Nie zwlekaj i zgłoś swój zespół! Do zgarnięcia nagrody pieniężne i możliwość wystąpienia jako support przed gwiazdami imprezy.

zespół ØRGANEK, fot. Oskar Szramka

Tak, jak w ubiegłym roku fanów Żubrowiska czekają aż dwa dni muzycznej uczty. Pierwszy dzień imprezy odbędzie się 28 kwietnia na rynku w ramach Motoserca. Właśnie wtedy członkowie zakwalifikowanych do przeglądu zespołów będą mogli wziąć udział w warsztatach z wokalu, perkusji i gitary prowadzonych przez profesjonalnych muzyków, a następnie swoje muzyczne umiejętności zaprezentować przed jurorami. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Proletaryat.

Dla zwycięskiego zespołu przewidziano nagrodę starosty pszczyńskiego w wysokości aż 2500 zł. Z kolei zdobywcy drugiego miejsca otrzymają nagrodę burmistrza o wartości 2000zł.

- Do przeglądu mogą się zgłaszać zespoły z całego kraju. Tradycyjnie pierwszeństwo mają kapele grające muzykę rock, punk, metal, pop, reggae, funky, blues czy grunge - informuje starosta pszczyński, Paweł Sadza. - Za każdym razem zaskakuje wysoki poziom zgłaszanych zespołów. Jesteśmy przekonani, że i w tym roku uda się odkryć prawdziwe perełki - podkreśla starosta.

Nocny Kochanek fot. Michał Szwerc

Podczas finałowego koncertu zagra także heavymetalowy zespół Nocny Kochanek/ fot. Michał Szwerc

Zgłoszenia należy wysyłać od 26 lutego do 26 marca do Wydziału Promocji i Integracji Europejskiej pszczyńskiego starostwa (wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej oraz „demo” należy przesłać na adres mailowy promocja@powiat.pszczyna.pl lub pocztowy: Starostwo Powiatowe, Wydział Promocji i Integracji Europejskiej, 43-200 Pszczyna, ul. 3 Maja 10).

Dodatkowym wyróżnieniem dla zespołu, który zwycięży w przeglądzie będzie możliwość wystąpienia jako support przed gwiazdami koncertu finałowego, który odbędzie się 30 czerwca w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Zagrają wtedy Nocny Kochanek oraz zespół ØRGANEK.

Sprzedaż biletów na koncert finałowy Żubrowiska ruszy 1 marca. Wejściówki będzie można nabyć na stronie www.pckul.pl otwiera się w nowym oknie lub osobiście w sekretariacie Pszczyńskiego Centrum Kultury. Koszt biletu to jedynie 20 zł.

Organizatorami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu.

Regulamin Żubrowisko 2018, format pliku: PDF, rozmiar: 952.19 KB
Formularz zgłoszeniowy Żubrowisko 2018, format pliku: DOCX, rozmiar: 146.52 KB

Lokalne produkty to prawdziwe rarytasy

O tym, że Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej skupia najlepsze produkty z naszego regionu mógł się przekonać każdy, kto w sobotę 18 maja odwiedził skansen i festiwalowe stoiska, gdzie miejscowi rolnicy, pszczelarze, rękodzielnicy, koła gospodyń wiejskich i przedsiębiorcy promowali produkty wyróżnione znakiem jakości.

Z niezwykłą energią kultywują tradycje naszego regionu

Kilkuset młodych artystów śpiewało, tańczyło oraz przedstawiało dawne zwyczaje i obrzędy podczas „Małego Brzymu”. Radosne pieśniczki niosły się wśród festiwalowych stoisk z lokalnymi produktami wyróżnionymi certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

Dbają o nasze dziedzictwo

Najstarszy przegląd zespołów ludowych na Górnym Śląsku odbył się już po raz 48. W sobotę, 18 maja czerwca pszczyński skansen rozbrzmiewał ludową muzyką, wszystko za sprawą Spotkań pod Brzymem.