Inwestycje

Remont Brzozowej i Wycecha - podpisano umowę z wykonawcą

Prawie cztery miliony zł kosztować będzie remont powiatowych dróg - ul. Brzozowej w Goczałkowicach-Zdroju i ul. Wycecha w Rudołowicach. 18 sierpnia przedstawiciele powiatu pszczyńskiego podpisali umowę z wykonawcą.

Brzozowa wycecha

O pozyskanie dofinansowania na remont ul. Brzozowej w Goczałkowicach-Zdroju i ul. Wycecha w Rudołtowicach powiat zabiegał od 2013r. W lipcu starosta Paweł Sadza otrzymał z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji informację o przyznaniu dofinansowania w ramach usuwania skutków intensywnych opadów deszczu w kwocie aż 2,8 mln zł. Po rozstrzygnięciu przetargu na realizację zadania okazało się, że najkorzystniejsza oferta opiewa na kwotę prawie 4 mln zł.

- Ostatecznie remont Brzozowej i Wycecha wyniesie więcej niż pierwotnie założono w kosztorysie, ale udało nam się pozyskać większe dofinansowanie z MSWiA. Dzięki temu teraz wsparcie wyniesie aż 3,2 mln zł. Pozostała część stanowić ma wkład własny powiatu pszczyńskiego, ale gmina Pszczyna i gmina Goczałkowice-Zdrój zadeklarowały już udzielenie pomocy finansowej w tym zakresie - mówi starosta Paweł Sadza.

Remont obejmie odcinek o długości aż 2,5 kilometra - od skrzyżowania z DK1 w Goczałkowicach-Zdroju do skrzyżowania z ul. Zawadzkiego w Rudołtowicach. W zakres robót wejdzie m.in. remont nawierzchni asfaltowej wraz z podbudową drogi, remont chodnika z wymianą krawężnika, oczyszczenie rowów przydrożnych i naprawa elementów kanalizacji deszczowej oraz remont zjazdów z drogi.

• Inwestycje

Ulica Śląska w Krzyżowicach w remoncie

Końcem marca ruszył remont ponad 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej ul. Śląskiej w Krzyżowicach. To pierwsza cześć dużej inwestycji realizowanej przez Powiat Pszczyński i Gminę Pawłowice. W kolejnym etapie wyremontowana zostanie ul. Boryńska w Warszowicach.

• Inwestycje

Duża inwestycja drogowa w trakcie realizacji

Trwa przebudowa ul. Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach. To jedna z największych inwestycji realizowanych w tym roku na drogach powiatowych. Powiat Pszczyński pozyskał na ten cel ponad 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny pokryje wspólnie z Gminą Pawłowice.