Żeglowali na jeziorze o puchar GPW

24 czerwca na Jeziorze Goczałkowickim kilkudziesięciu pasjonatów żeglarstwa rywalizowało w VIII Regatach Przedsiębiorstw Wodociągowych o Puchar Prezesa GPW.

regaty gpw

W regatach na żaglówkach typu Omega wystartowały drużyny reprezentujące wodociągowców z Tychów, Mikołowa, Jaworzna, Gliwic, Dąbrowy Górniczej, GPW oraz Urząd Marszałkowski i Politechnikę Gliwicką.

Bezpiecznej rywalizacji życzył uczestnikom starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Zawody ostatecznie wygrali żeglarze z Dąbrowskich Wodociągów, pod dowództwem sternika Radosława Stachurskiego. Drugie miejsce przypadło w tym roku zespołowi płynącemu pod barwami Chodzieży Katowice ze sternikiem Tomaszem Siwińskim. Drużyna z GPW Zapora zdobyła trzecie miejsce. Jej sternikiem był Andrzej Morański.

Oddali cześć ofiarom zbrodni katyńskiej

Samorządowcy, Sybiracy, przedstawiciele lokalnych instytucji, organizacji i stowarzyszeń, harcerze oraz młodzież i nauczyciele z pszczyńskich szkół oddali hołd bestialsko zamordowanym Polakom w 84. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz uczcili kolejną rocznicę masowej zsyłki Polaków na Sybir.

Ostrzeżenie o przymrozkach i oblodzeniu

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu pszczyńskiego: o przymrozkach i oblodzeniu. Stopień zagrożeń: 1.