Podziękowano uczniom za ich zaangażowanie

17 lutego w sali sesyjnej pszczyńskiego starostwa zgromadziło się prawie sto osób. Starosta pszczyński, Paweł Sadza podziękował uczniom, którzy zaangażowali się w kwestowanie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz tym, którzy czynnie włączyli się w organizację obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Wolontariusze wośp Pszczyna

Tegoroczny Powiatowy Sztab WOŚP skupiał prawie sto osób - młodzież i nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki, III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie oraz członków Uczniowskiego Klubu Sportowo - Turystycznego „DIABLAK”. Do puszek udało się łącznie zebrać prawie 24 tyś. zł. Podczas finału WOŚP zostały zorganizowane także zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Spotkaliśmy się dzisiaj, żeby zobaczyć te wszystkie twarze najwspanialszych wolontariuszy, którzy brali udział w tej akcji. Jestem przekonany, że zdecydowana większość, to nie są wolontariusze „raz do roku”. Chciałbym żebyście zachęcali innych do takiego działania - nie tylko podczas WOŚP, ale pomagając każdego dnia tym, którzy tego potrzebują - mówił wręczając dyplomy starosta Paweł Sadza.

- Najważniejsze jest to, że wy chcecie wyjść na ulice i te pieniądze zbierać, a także, że są osoby, które pieniądze dają. Jesteśmy przeszczęśliwi, że tyle młodych osób się w to angażuje - podkreślała Agnieszka Szczypka-Wojciech, szef Powiatowego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

21 lutego starosta spotkał się także z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego i podopiecznymi Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej, którzy czynnie brali udział w organizacji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Przypomnijmy, że uczniowie m.in. wystawili sztukę „Więzień Magdeburga”, pokazując w ten sposób swoją interpretację wydarzeń, które doprowadziły do odzyskania niepodległości przez Polskę 11 listopada 1918r.

• Oświata

Nauczyciele na zagranicznych kursach językowych

W ramach trzeciej edycji projektu "Uczyć po europejsku" kadra pedagogiczna Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie miała możliwość uczestniczenia w zagranicznych kursach językowych realizowanych w ramach akredytacji Erasmusa.

• Oświata

Absolwenci „Samochodówki” odnoszą sukcesy

Paulina Łakota i Miłosz Puchałka, absolwenci technikum Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie w Ogólnopolskim Konkursie „Technik Absolwent Roku” uplasowali się na czołowych miejscach w specjalności technik grafiki i poligrafii cyfrowej, tym samym zakwalifikowali się do II finałowego etapu konkursu.