Żubrowisko już jutro! Zagrają Acid Drinkers i LemON

Już po raz 13. młodzi muzycy z województwa śląskiego będą mieli okazję spróbować swoich sił w Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych „Żubrowisko”. Zwycięzcy zagrają support przed gwiazdami wieczoru - LemON i Acid Drinkers.

Źródło: acid-drinkers.com, fot. Kobaru

- Żubrowisko to impreza, która ma swoją renomę, jednak chcielibyśmy, aby prestiż tego festiwalu i jego skala z roku na rok były coraz większe. Chcemy poszerzyć ofertę o gwiazdy jeszcze większego formatu, a w następnych edycjach o gwiazdy zagraniczne. Tak jak ten rok jest niespodzianką, tak w przyszłym roku również chcielibyśmy zaskoczyć - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

„Żubrowisko” to idealna okazja dla młodych zespołów do zaprezentowania się na scenie i zdobycia cennych nagród. O tym kto zwycięży w zmaganiach zdecyduje jury. Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę w wysokości 2500 zł, a zdobywcy drugiego miejsca otrzymają 2000zł. Również widzowie będą mogli wyrazić swoje uznanie przyznając nagrodę publiczności o wartości 1000zł. Dodatkowym wyróżnieniem dla zwycięskiego zespołu będzie możliwość wystąpienia jako support przed gwiazdami wieczoru - LemON i Acid Drinkers.

Spośród nadesłanych zgłoszeń, 18 spełniało warunki regulaminu. Po przesłuchaniu nagrań jurorzy postanowili zakwalifikować do udziału w XIII Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych Żubrowisko 2016 następujące kapele:

1.SLIVER - Tychy
2.Dream Atlas - Pszczyna
3.TainT - Pszczyna
4.Double Blind- Tychy
5.SPOLISH RADIO - Pszczyna
6.Synesthesia - Pszczyna

Członkowie wszystkich zakwalifikowanych zespołów wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych muzyków. W tym roku wokalistów szkolić będzie Barbara Broda-Malon - wokalistka, aktorka, certyfikowany mentor wokalny Natural Voice Perfection. Warsztaty poprowadzą także członkowie zespołu Lizard - gitarzyści swoje umiejętności szlifować będą pod okiem Damiana Bydlińskiego, natomiast perkusistów pod opiekę weźmie Mariusz Szulakowski.

XIII edycja festiwalu odbędzie się 3 września w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. W tym roku impreza jestbiletowana - koszt wejściówki to jedynie 25 zł. Bilety można kupić na: www.cinepro.pl otwiera się w nowym oknie , www.kupbilecik.pl otwiera się w nowym oknie , www.biletin.pl otwiera się w nowym oknie , www.ticketpro.pl otwiera się w nowym oknie oraz www.pckul.pl otwiera się w nowym oknie

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli starosta pszczyński, Paweł Sadza oraz burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.

Organizatorami przeglądu są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu oraz Cinematographer Productions.

Żubrowisko 2016 - plakat

Ostrzeżenie o przymrozkach

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie meteorologiczne o przymrozkach dla powiatu pszczyńskiego. Stopień zagrożenia: 1.

• Oświata

Powierzenie stanowiska dyrektora ZS nr 3

Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Pszczyńskiego Grzegorz Kuczera odebrał oficjalny akt powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie na kolejną, pięcioletnią kadencję.

• Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz. U. 2023 poz. 344) Starosta Pszczyński wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego w związku z przepisami epizodycznymi dotyczące roszczenia o sprzedaż nieruchomości gruntowej na rzecz jej użytkownika wieczystego.