Wybrane cegły z muru rocka opanowały Chrobrego

W piątkowe popołudnie, 22 kwietnia w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie odbył się koncert pt. "Wybrane cegły z muru rocka". Muzycy zespołu DUDEK BAND przedstawili historię muzyki rockowej XX w.

"Wybrane cegły z muru rocka"

fot. POPP, Wojciech Siudy (ILO)

Bardzo licznie zgromadzona publiczność (ok. 250 osób) mogła prześledzić historię muzyki rockowej XX w. na przykładzie 20 utworów, reprezentujących największych i najbardziej liczących się wykonawców muzyki tego gatunku. Założeniem koncertu było przedstawienie najbardziej charakterystycznych dla danego wykonawcy i jednych z najbardziej znanych utworów. Mogliśmy zatem usłyszeć:

1.Sweet home Chicago (1936)
2.Elvis Presley - Jailhouse Rock (1957)
3.The Beatles - She Loves You (1964)
4.Czerwone gitary - Matura (1966)
5.Jimi Hendrix - Little Wing (1967)
6.Breakout - Kiedy byłem małym chłopcem (1971)
7.Led Zeppelin - Stairway To Heaven (1971)
8.Eric Clapton - Layla (1971)
9.Deep Purple - Smoke on the water (1972)
10.The Rolling Stones - Angie (1973)
11.Dire Straits - Sultans of swing (1978)
12.AC/DC - Highway to hell (1979)
13.Perfect - Nie płacz Ewka (1981)
14.Republika - Biała flaga (1982)
15.TSA - Trzy zapałki (1983)
16.Dżem - Czerwony jak cegła (1985)
17.Guns N' Roses - Sweet child of mine (1991)
18.Metallica - Sat but true (1991)
19.Queen - The Show must go on (1991)
20.Pink Floyd - Another brick in the wall /part II/ (1978)

Inicjatorem, pomysłodawcą i współwykonawcą koncertu był Piotr Dudek, nauczyciel języka niemieckiego w I LO oraz twórca projektu muzycznego DUDEK BAND, który działa w ramach zajęć POPP od 1 września 2015 r. Jego zdaniem wybór cegieł z muru rocka był bardzo subiektywny i wielu wykonawców nie zostało ujętych w tym zestawieniu. Jest też wiele utworów, które wg prywatnych rankingów powinny się na takim koncercie znaleźć. Być może zatem DUDEK BAND zagra kiedyś "Wybrane cegły z muru rocka. Part 2" ?

W koncercie wystąpili:
Wokal: Weronika Janosz, Aurelia Uszok, Agnieszka Nowak, Michał Mikołajec, Karol Ochodek i Piotr Roszczyk
Gitara: Piotr Dudek, Jakub Skulski, Dawid Zelinka, Karol Ochodek, Miłosz Dudek i Wojciech Szczyrba
Bas: Łukasz Bielecki i Jakub Kałuża
Perkusja: Maciek Kołodziejczak, Kacper Wieja, Wojtek Szczyrba i Kamil Widera
Piano: Dariusz Tatoj

Gorące podziękowania za stworzenie wspaniałego muzycznego wydarzenie należą się wszystkim jego uczestnikom oraz tym, którzy pomogli w jego realizacji min. akustykowi Darkowi Pecynie z PCKulu.

Z uwagi na obszerność materiału filmowego prezentujemy jedynie finałowy utwór Another brick in the wall /part II, w którym wystąpili wszyscy uczestnicy koncertu. Materiał filmowy po montażu dostępny będzie do pobrania na stronie POPP.

(źródło: POPP)

Michał Buła z Piasku ze złotem i rekordem w wyciskaniu sztangi leżąc

Michał Buła z Piasku w grupie zawodników do 107 kg w kategorii senior wśród niepełnosprawnych zdobył złoto podczas 21. Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Wycisnął 161 kg, ustanowił swój rekord w zawodach, a tym samym został najlepszym zawodnikiem Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

• Organizacje pozarządowe

Protokół z konsultacji zadania pn. Obchody Święta Konstytucji 3-maja

15 marca 2024 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Stowarzyszenia Związek Górnośląski Koło Suszec na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Obchody Święta Konstytucji 3-maja” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.