Uczniowie PZS nr 1 w Niemczech

Od 7 do 20 czerwca młodzież PZS nr 1 wraz z opiekunami odbyła staż w Niemczech w ramach projektu „Nowa wiedza, nowe techniki, nowe możliwości w kształceniu zawodowym".

PZS nr 1

Projekt finansowany był ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i był pierwszym z trzech planowanych staży realizowanych w ramach ww. projektu. Dzięki współpracy z firmą Vitalis nasi uczniowie mieli zagwarantowane zakwaterowanie, wyżywienie oraz miejsce praktyk. Młodzież w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik usług fryzjerskich, mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer oraz monter sieci urządzeń i instalacji sanitarnych odbywała zajęcia praktyczne w zakładach pracy w Niemczech, gdzie doskonaliła swój warsztat pracy, poznając jednocześnie realia niemieckiego rynku pracy. Uczestnicy, podczas ciekawych zajęć zdobywali nowe umiejętności i cenne doświadczenia zawodowe, które niewątpliwie zostaną przez nich wykorzystane w pracy zawodowej.

Podczas stażu uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia ciekawych miejsc w Niemczech. Odwiedzili takie miasta jak: Lipsk, Drezno oraz uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Berlina. W stolicy Niemiec młodzież mogła podziwiać różnorodność architektury tego miasta. Miejsca takie jak: Muzeum Techniki, Bebelplatz, Muzeum Madame Tussauds, Alexanderplatz to tylko nieliczne atrakcje podczas wycieczki po Berlinie. Zwiedzając zabytki miasta, uczniowie podnosili także swoje kompetencje językowe. Do niezwykle ciekawych wyjazdów należała wizyta w Manufakturze Volkswagena w Dreźnie, gdzie uczestnicy zapoznali się z linią produkcyjną samochodu marki Volkswagen Fantom oraz marki Bentley.

Mając napięty program stażu, uczestnicy znaleźli także czas na odrobinę szaleństwa w parku rozrywki oraz wyjście na kręgle. Wizyta w Niemczech upłynęła wszystkim we wspaniałej, rodzinnej atmosferze, służącej integracji zespołu. Każdy z uczestników mile wspomina spędzony wspólnie czas.

Dziękujemy firmie Vitalis za owocną współpracę, gościnność i życzliwość.

PZS nr 1

• Środowisko

Ostrzeżenie o silnym wietrze

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1.

Wystartował nabór do rządowego programu „Klub”

Do wtorku 30 kwietnia potrwa nabór do tegorocznej edycji rządowego programu „Klub”. W tegorocznej edycji programu kluby sportowe mogą wnioskować o wyższe niż dotychczas kwoty - 12 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 17 tys. zł - dla klubów wielosekcyjnych.

• Inwestycje

Ulica Śląska w Krzyżowicach w remoncie

Końcem marca ruszył remont ponad 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej ul. Śląskiej w Krzyżowicach. To pierwsza cześć dużej inwestycji realizowanej przez Powiat Pszczyński i Gminę Pawłowice. W kolejnym etapie wyremontowana zostanie ul. Boryńska w Warszowicach.