Zaproszenie na obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Starosta pszczyński oraz burmistrz Pszczyny zapraszają mieszańców powiatu pszczyńskiego na uroczystości związane z obchodami 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości rozpoczną się mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele Wszystkich Świętych w Pszczynie. Następnie przedstawiciele samorządów, instytucji, organizacji i związków złożą kwiaty pod tablicą pamiątkową przy Urzędzie Miejskim w Pszczynie. Po południu na rynku odbędą się występy artystyczne.

Program uroczystości:
10:30 - kościół pw. Wszystkich Świętych w Pszczynie
- msza święta w intencji Ojczyzny
11:30 - tablica pamiątkowa przy Urzędzie Miejskim w Pszczynie
- złożenie kwiatów
15:00 - rynek, występy artystyczne

Galeria zdjęć z ubiegłorocznych uroczystości:

Oddali cześć ofiarom zbrodni katyńskiej

Samorządowcy, Sybiracy, przedstawiciele lokalnych instytucji, organizacji i stowarzyszeń, harcerze oraz młodzież i nauczyciele z pszczyńskich szkół oddali hołd bestialsko zamordowanym Polakom w 84. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz uczcili kolejną rocznicę masowej zsyłki Polaków na Sybir.

Ostrzeżenie o przymrozkach i oblodzeniu

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu pszczyńskiego: o przymrozkach i oblodzeniu. Stopień zagrożeń: 1.