„Duch Wolontariatu” - Doceń i wyróżnij z nami aktywnych wolontariuszy!

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu oraz Stowarzyszenie LGD „Ziemia Pszczyńska” zapraszają do udziału w konkursie „DUCH WOLONTARIATU”, który powstał po to, by wyróżnić osoby/firmy/grupy podejmujące wolontariacką aktywność na terenach wiejskich powiatu pszczyńskiego.

Konkurs jest okazją, by w szczególny sposób podziękować wolontariuszom. Organizując konkurs, chcemy pokazać wielobarwność i różnorodność działań społecznych i aktywności wolontariuszy, którzy są obecni niemalże we wszystkich sferach życia społecznego.

ZASADY:
• nabór wniosków odbywa się do 21 listopada 2014 roku, wolontariuszy do udziału
w konkursie zgłaszają współpracujące z nimi placówki, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa i podmioty prowadzące działalność gospodarczą, osoby fizyczne. Wolontariusze mogą także złożyć wniosek w swoim imieniu,
• w ramach konkursu wyłaniani będą laureaci w 3 kategoriach działający na terenach wiejskich powiatu pszczyńskiego:
A. KATEGORIA: WOLONTARIAT INDYWIDUALNY I GRUPOWY
młodzież do 19 roku życia/osoby dorosłe/ grupy nieformalne (nie posiadające osobowości prawnej)/ grupy formalne (posiadające osobowość prawną).
B. CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu):
małe i średnie przedsiębiorstwa i gospodarstwa rolne/duże przedsiębiorstwa i gospodarstwa rolne/ inne (w tym np. wolontariat pracowniczy, mikroprzedsiębiorstwa itp.).
Działania wolontariackie przedsiębiorstw i gospodarstw rolnych muszę być prowadzone na terenach wiejskich powiatu pszczyńskiego.
C. SOŁTYS I RADA SOŁECKA:
Sołtys/Rada Sołecka (grupa).
• zgłoszenia Kandydatów dokonuje się w formie pisemnej, na podstawie wniosku stanowiącego załącznik nr 1 do regulaminu, dostępnego na stronie www.kulturasuszec.pl otwiera się w nowym okniewww.lgdziemiapszczynska.pl otwiera się w nowym oknie,
• do każdego formularza wniosku należy dołączyć dokumenty, materiały prezentujące wolontariacką pracę nominowanych (np. zdjęcia, filmy, pamiętniki, materiały prasowe, wywiady, rekomendacje itp.),

• nominowani do konkursu mogą być Kandydaci, którzy w 2014 roku, w sposób szczególny zasłużyli się w pracy wolontariackiej.

Uhonorowanie laureatów konkursu nastąpi podczas uroczystej Gali „DUCH WOLONTARIATU” związanej z obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Gala odbędzie się 14 grudnia 2014 r. w sali widowiskowej GOK w Suszcu, ul. Ogrodowa 22.
Szczegółowe zasady zostały określone w Regulaminie dostępnym na stronie www.kulturasuszec.pl otwiera się w nowym oknie
www.lgdziemiapszczynska.pl otwiera się w nowym oknie.
Wszelkich odpowiedzi na pytania udzielają Agnieszka Zielonka - Mitura - aga@kulturasuszec.pl
i Katarzyna Krzempek kasia@kulturasuszec.pl. Biuro GOK w Suszcu czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 - 19:30. Kontakt: 32 212 44 91 lub dk@kulturasuszec.pl,
ul. Ogrodowa 22, 43 - 267 Suszec.

Logo - PROW

Projekt finansowany przez „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie.” Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Do pobrania:
Regulamin, format pliku: PDF, rozmiar: 246.6 KB