Trwają prace na kolejnym etapie przebudowy ul. Pokoju w Brzeźcach

Po wykonaniu nawierzchni asfaltowej pierwszym odcinku tj od kościoła do ul. Kamiennej Wykonawca przystąpił do robót na kolejnym odcinku, to jest od skrzyżowania z ul. Kamienną do ostatnich zabudowań.

Wymienione i wzmocnione zostaną warstwy konstrukcyjne, na których ułożona zostanie nowa nawierzchnia, wybudowany zostanie również chodnik dla pieszych.
W związku z powyższymi robotami droga tym odcinku będzie nieprzejezdna.
- Prosimy mieszkańców o szczególną ostrożność i jednocześnie przepraszamy za utrudnienia. Mam nadzieję, że ruch na tym odcinku zostanie przywrócony do 20 lipca. - podkreślił starosta Paweł Sadza.

Zadanie to realizowane jest w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych
Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój.

Źródło: PZD

Lokalne produkty to prawdziwe rarytasy

O tym, że Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej skupia najlepsze produkty z naszego regionu mógł się przekonać każdy, kto w sobotę 18 maja odwiedził skansen i festiwalowe stoiska, gdzie miejscowi rolnicy, pszczelarze, rękodzielnicy, koła gospodyń wiejskich i przedsiębiorcy promowali produkty wyróżnione znakiem jakości.

Z niezwykłą energią kultywują tradycje naszego regionu

Kilkuset młodych artystów śpiewało, tańczyło oraz przedstawiało dawne zwyczaje i obrzędy podczas „Małego Brzymu”. Radosne pieśniczki niosły się wśród festiwalowych stoisk z lokalnymi produktami wyróżnionymi certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

Dbają o nasze dziedzictwo

Najstarszy przegląd zespołów ludowych na Górnym Śląsku odbył się już po raz 48. W sobotę, 18 maja czerwca pszczyński skansen rozbrzmiewał ludową muzyką, wszystko za sprawą Spotkań pod Brzymem.