Kompostowni nie będzie!

W dniu dzisiejszym, tj. 30 kwietnia 2014 roku, firma Remondis podjęła decyzję o zaniechaniu realizacji działań inwestycyjnych w Pszczynie dot. budowy tzw. instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów.

- Jestem bardzo zadowolony z podjętej przez Zarząd firmy Remondis decyzji, tym bardziej, że wychodzi ona naprzeciw naszym oczekiwaniom. Pragnę przypomnieć, iż w wyniku działań mieszkańców oraz uzyskanej na początku lutego br. informacji od Stowarzyszenia „Dla Ziemi Pszczyńskiej”, dot. różnic w rozwiązaniach projektowych pokazanych we wnioskach firmy Remondis na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowej i decyzji pozwolenie na budowę dla ww. instalacji, zdecydowałem się wznowić z urzędu postępowanie w sprawie udzielenia pozwolenia na budowę. W związku z możliwością zwiększenia się wydajności zaprojektowanej instalacji nasuwała się wątpliwość co do zgodności przedłożonego przez firmę Remondis projektu z warunkami zawartymi w decyzji środowiskowej. Odniesienie się do warunków podanych w decyzji środowiskowej dla przedmiotowej inwestycji wymagało posiadania wiadomości specjalistycznych, stąd zdecydowałem o powołaniu biegłego. Zadania tego zgodziła się podjąć Pani doc. dr Lidia Sieja z Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, z którą na początku kwietnia została zawarta odpowiednia umowa. Opinia, którą dopuściłem jako dowód w toczącym się postępowaniu, jednoznacznie potwierdziła obawy stowarzyszenia, stąd 29 kwietnia 2014r. podjąłem decyzję o wstrzymaniu wykonania decyzji Starosty Pszczyńskiego Nr 478/12 z dnia 17 maja 2012 roku, zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę dla przedmiotowego przedsięwzięcia. Dziękuję mieszkańcom za determinację, a także za wszelkie uwagi i pomoc. - powiedział starosta Paweł Sadza.

Poniżej publikujemy pisma, które w dniu dzisiejszym wpłynęły do Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Pismo firmy Remondis do Starosty Pszczyńskiego, format pliku: PDF, rozmiar: 899.39 KB
Wniosek o uchylenie decyzji w sprawie udzielenia pozwolenia na budowę, format pliku: PDF, rozmiar: 530.76 KB

Remondis

Ostrzeżenie o przymrozkach

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie meteorologiczne o przymrozkach dla powiatu pszczyńskiego. Stopień zagrożenia: 1.

• Oświata

Powierzenie stanowiska dyrektora ZS nr 3

Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Pszczyńskiego Grzegorz Kuczera odebrał oficjalny akt powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie na kolejną, pięcioletnią kadencję.

• Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz. U. 2023 poz. 344) Starosta Pszczyński wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego w związku z przepisami epizodycznymi dotyczące roszczenia o sprzedaż nieruchomości gruntowej na rzecz jej użytkownika wieczystego.