Jak wybierać opony

Jak wybierać opony

Przyczepność, wpływ na zużycie paliwa, poziom hałasu - to informacje na etykietach nowych opon do samochodów osobowych. UOKiK bierze udział w międzynarodowym projekcie, w którym dane producentów są weryfikowane laboratoryjnie. Kontrole prowadzone są 15 krajach.
Samorządowcy i dziennikarze zagrali dla „aniołów”
26 czerwca 2017

Samorządowcy i dziennikarze zagrali dla „aniołów”

25 czerwca na stadionie im. Czesława Czerwionki w Łące odbył się mecz charytatywny, w którym drużyna samorządowców z powiatu pszczyńskiego zmierzyła się z drużyną śląskich dziennikarzy. Tego dnia na stadionie odbył się także turniej o Puchar Czesława Czerwionki.
Żeglowali na jeziorze o puchar GPW

Żeglowali na jeziorze o puchar GPW

24 czerwca na Jeziorze Goczałkowickim kilkudziesięciu pasjonatów żeglarstwa rywalizowało w VIII Regatach Przedsiębiorstw Wodociągowych o Puchar Prezesa GPW.
Coma i Omni mOdO dali czadu na Żubrowisku!
25 czerwca 2017

Coma i Omni mOdO dali czadu na Żubrowisku!

Zakończyła się XIV edycja Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych Żubrowisko 2017. Publiczność nie zawiodła licznie gromadząc się w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące, a zaproszeni artyści dali z siebie wszystko.
Znów zaczęły się wakacje
23 czerwca 2017

Znów zaczęły się wakacje

Na to czekali wszyscy uczniowie - w końcu wakacje! Ze szkolnymi murami pożegnało się dzisiaj kilkuset uczniów „Chrobrego”, „Samochodówki” oraz „Rolniczoka”.
Gospodynie z Ćwiklic na festiwalu kulinarnym
22 czerwca 2017

Gospodynie z Ćwiklic na festiwalu kulinarnym

17 i 18 czerwca Koło Gospodyń Wiejskich z Ćwiklic zaprezentowało się na Festiwalu Smaków Regionalnych w Ślesinie. Celem imprezy było promowanie tradycji kulinarnych regionu i zapoznanie się ze smakami innych regionów. Swój przyjazd zapowiedzieli również Kaszubi i Górale. Była to zatem niebywała okazja, aby spróbować potraw z różnych zakątków naszego kraju.
Uczniowie z pasją docenieni przez kolegów
22 czerwca 2017

Uczniowie z pasją docenieni przez kolegów

Gala „Superchrobrków” w I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie to już tradycja. Po raz kolejny uczniowie nagrodzili swoich najbardziej zaangażowanych w życie szkoły kolegów.
Rada udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu
21 czerwca 2017

Rada udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego otrzymał absolutorium z tytułu wykonania budżetu powiatu za 2016 r.