Tradycja pielęgnowana przez pokolenia
20 sierpnia 2017

Tradycja pielęgnowana przez pokolenia

19 sierpnia w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie odbył się 21. Śląski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich. W tym roku o Róg Księcia Pszczyńskiego walczyło kilkudziesięciu sygnalistów.
Remont Brzozowej i Wycecha - podpisano umowę z wykonawcą
18 sierpnia 2017

Remont Brzozowej i Wycecha - podpisano umowę z wykonawcą

Prawie cztery miliony zł kosztować będzie remont powiatowych dróg - ul. Brzozowej w Goczałkowicach-Zdroju i ul. Wycecha w Rudołowicach. 18 sierpnia przedstawiciele powiatu pszczyńskiego podpisali umowę z wykonawcą.
Szkolenie z pierwszej pomocy
18 sierpnia 2017

Szkolenie z pierwszej pomocy

Czy w razie wypadku ktoś będzie potrafił mi pomóc? Czy potrafię pomóc poszkodowanemu? Czy nie boję się pomagać poszkodowanym? To może tylko kilka z pytań, które czasami sobie stawiamy w sytuacji, gdy poruszana jest kwestia udzielania pierwszej pomocy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom niektórych mieszkańców naszego powiatu Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny „DIABLAK” przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Pszczynie zaprasza na kolejne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.
Znaleziono pieniądze
17 sierpnia 2017

Znaleziono pieniądze

9 sierpnia 2017 roku ok. godz. 13:15 przed Sądem Rejonowym w Pszczynie znaleziono pieniądze.
Trwa nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Interreg V-A Republika Czeska-Polska
17 sierpnia 2017

Stowarzyszenie "Regiony Beskidy" w Bielsku-Białej w związku z trwającym otwartym naborem wniosków o dofinansowanie z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Beskidy w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020 przypomina, że wnioski można składać wyłącznie za pośrednictwem portalu internetowego MS2014+. Szczegóły w załączniku.
Powiat pszczyński w projekcie „Śląskie bez barier”
16 sierpnia 2017

Powiat pszczyński w projekcie „Śląskie bez barier”

Starostwo Powiatowe w Pszczynie weźmie udział w projekcie „Śląskie bez barier”, który pomoże m.in. usprawnić jednostki publiczne w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.
II Otwarte Mistrzostwa w Siatkówce Plażowej Mężczyzn

II Otwarte Mistrzostwa w Siatkówce Plażowej Mężczyzn

Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zaprasza do udziału w II Otwartych Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego w Siatkówce Plażowej Mężczyzn, które 26 sierpnia odbędą się na boiskach piaskowych Ośrodka.
Zdobyli kolejne szczyty

Zdobyli kolejne szczyty

Niedziela, 13 sierpnia 2017r. dla sporej grupy klubowiczów z UKST „DIABLAK” rozpoczęła się bardzo wcześnie. Wyjazd na wycieczkę o 4 rano bardzo skrócił im noc, jednak cel i miejsce wycieczki w pełni rekompensowały niedospanie. Celem niedzielnej wycieczki było przejście trasy: Palenica Białczańska - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Szpiglasowa Przełęcz (2110m n.p.m.) - Szpiglasowy Wierch (2172m n.p.m.) - Morskie Oko - Palenica Białczańska.