Już niedługo ruszy budowa chodnika w Pielgrzymowicach
21 kwietnia 2017

Już niedługo ruszy budowa chodnika w Pielgrzymowicach

Lada dzień ruszą prace związane z kolejnym etapem budowy chodnika w ciągu ul. Zebrzydowickiej i Golasowickiej w Pielgrzymowicach. 19 kwietnia przekazano plac budowy wykonawcy.
Kolejne istotne poglądy w sprawie
21 kwietnia 2017

Kolejne istotne poglądy w sprawie

Prezes UOKiK przedstawił cztery istotne poglądy. Trzy dotyczą sporów o postanowienia umów kredytów hipotecznych waloryzowanych kursem franka szwajcarskiego. Jeden odnosi się do postanowień umowy polisy z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK).
Przedsiębiorcy dowiedzieli się, jak uzyskać wsparcie
20 kwietnia 2017

Przedsiębiorcy dowiedzieli się, jak uzyskać wsparcie

20 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyło się III Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego. Podczas spotkania lokalni właściciele firm dowiedzieli się m.in. jak optymalizować koszty prowadzenia przedsiębiorstwa czy jak pozyskać dofinansowanie w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Przypomnienie o terminie rozliczenia podatku dochodowego za 2016 rok
20 kwietnia 2017

Przypomnienie o terminie rozliczenia podatku dochodowego za 2016 rok

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina, że 2 maja 2017 r. upływa ustawowy termin składania zeznań podatkowych o wysokości dochodu osiągniętego w 2016 r. z tytułu pobierania emerytur i rent rolniczych (formularz PIT-36 lub PIT-37).
Spotkanie z Antonim Piechniczkiem
19 kwietnia 2017

Spotkanie z Antonim Piechniczkiem

Antoni Piechniczek, legendarny trener odwiedzi 24 kwietnia Pszczynę i spotka się z mieszkańcami w Galerii 13.
Wolontariusze z Samochodówki na zawodach pływackich
19 kwietnia 2017

Wolontariusze z Samochodówki na zawodach pływackich

W dniach 6 - 7 kwietnia uczniowie kl. I BT PZS nr 1 uczestniczyli w Międzyośrodkowych Zawodach Pływackich na basenie GOSiR w Goczałkowicach - Zdroju jako wolontariusze Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie
Telekomunikacja Cyfrowa - ostrzeżenie konsumenckie
18 kwietnia 2017

Telekomunikacja Cyfrowa - ostrzeżenie konsumenckie

UOKiK ostrzega: Telekomunikacja Cyfrowa Sp. z o.o. w Warszawie wprowadza konsumentów w błąd. Przedstawiciele spółki twierdzą, że reprezentują dotychczasowego operatora. Nie informują, że niższy abonament obowiązuje tylko przez dwa miesiące.
Rozlicz PIT z Centrum Społecznego Rozwoju
18 kwietnia 2017

Rozlicz PIT z Centrum Społecznego Rozwoju

Centrum Społecznego Rozwoju zaprasza do darmowego rozliczenia podatku od osób fizycznych (PIT). 26 kwietnia (środa) w godz. 8.00 - 13.00 można zostawić zeznanie podatkowe i spotkać się bezpośrednio z osobą rozliczającą PIT-y.