Zostań rodzicem zastępczym

Zostań rodzicem zastępczym

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Pszczynie poszukuje osób zainteresowanych ideą rodzicielstwa zastępczego.
Trwają zapisy na godziny doradcze w zakresie przedsiębiorczości

Trwają zapisy na godziny doradcze w zakresie przedsiębiorczości

Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska" informuje, że są jeszcze wolne terminy na indywidualne spotkania z doradcą, w celu konsultacji wniosku lub biznesplanu w zakresie dot. przedsiębiorczości (otwarcie/rozwój istniejącej działalności gospodarczej).
Postacie z bajek opanowały „Samochodówkę”
24 marca 2017

Postacie z bajek opanowały „Samochodówkę”

Bella, Kopciuszek, Szalony Kapelusznik i wiele innych postaci z bajkowego świata Disneya mogliśmy zobaczyć podczas piątej edycji Powiatowego Konkursu Fryzjerskiego. Tegoroczne zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem - do konkursu zgłosiło się aż 31 gimnazjalistów.
Trasa wzdłuż Jeziora Goczałkowickiego - prace nabierają tempa
23 marca 2017

Trasa wzdłuż Jeziora Goczałkowickiego - prace nabierają tempa

Mamy już ostateczną koncepcję trasy rowerowej wzdłuż Jeziora Goczałkowickiego. Rozstrzygnięto także przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i prowadzenie nadzoru autorskiego dla tego zadania.
Dzień otwarty w ZSZiO w Woli
23 marca 2017

Dzień otwarty w ZSZiO w Woli

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się 30 marca 2017 r.
Uczniowie PZS nr 2 pozdrawiają z Portugalii

Uczniowie PZS nr 2 pozdrawiają z Portugalii

Jak sami mówią „tęsknota za domem im nie doskwiera”, są szczęśliwi, uczą się pilnie. Jedyne co przychodzi im do głowy, by w pełni oddać to, co czują są słowa: trwaj chwilo, jakże jesteś piękna!
Konserwator zabytków wycofuje wniosek o wywłaszczenie Palei

Konserwator zabytków wycofuje wniosek o wywłaszczenie Palei

To postępująca degradacja gmachu Generalnej Dyrekcji Dóbr Księcia Pszczyńskiego „Palais” stała się podstawą do rozpoczęcia przez starostę pszczyńskiego działań zmierzających do wywłaszczenia zabytku. Jak się jednak właśnie okazało, Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków wniósł o umorzenie postępowania w tej sprawie, uznając wcześniej złożony wniosek za bezzasadny.
Z pasją o ludziach i miejscach powiatu pszczyńskiego

Z pasją o ludziach i miejscach powiatu pszczyńskiego

Praca „O Niemce, co Polaka i Polskę pokochała” autorstwa Aliny Bednarz z Piasku zachwyciła jurorów IV Konkursu Dziennikarskiego im. Agnieszki Wojtali.