Obchody 73. rocznicy "Marszu Śmierci"
18 stycznia 2018

Obchody 73. rocznicy "Marszu Śmierci"

Starosta pszczyński oraz burmistrz Pszczyny zapraszają na obchody 73. rocznicy "Marszu Śmierci", które odbędą się w piątek, 19 stycznia.
Dwa razy Iskra, dwa razy Czarków i raz Studzienice!
18 stycznia 2018

Dwa razy Iskra, dwa razy Czarków i raz Studzienice!

Zakończyła się X edycja Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu o Puchar Firmy "Ziobro S.C.". Zwycięzcami zostali piłkarze Iskry Pszczyna (wśród żaków i trampkarzy), LKS-u Czarków (orliki i młodzicy) oraz LKS Studzienice (juniorzy).
Starostowie  z województwa śląskiego o zdrowiu
17 stycznia 2018

Starostowie z województwa śląskiego o zdrowiu

Starosta pszczyński, Paweł Sadza wziął udział w posiedzeniu Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego
Bank Millennium - decyzja UOKiK
17 stycznia 2018

Bank Millennium - decyzja UOKiK

Bank Millennium przekazywał klientom nieprawdziwe informacje o skutkach wpisu klauzul umownych do rejestru postanowień niedozwolonych. Kara dla banku to ponad 20 mln zł. Do urzędu docierały skargi konsumentów.
Konsultacje z zakresu księgowości w organizacjach pozarządowych
16 stycznia 2018

Konsultacje z zakresu księgowości w organizacjach pozarządowych

Powiatowym Centrum Organizacji Pozarządowych zaprasza na bezpłatne konsultacje z zakresu księgowości w organizacjach pozarządowych.
Można kupować bilety na V Powiatowy Bal Charytatywny!
16 stycznia 2018

Można kupować bilety na V Powiatowy Bal Charytatywny!

W ostatnią sobotę karnawału - 10 lutego w restauracji Patio Con Gusto w Pszczynie odbędzie się V Powiatowy Bal Charytatywny.
Powiadomienie o jakości powietrza w województwie śląskim - aktualizacja

Powiadomienie o jakości powietrza w województwie śląskim - aktualizacja

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje, że w poniedziałek, 15 stycznia ze względu na poziom pyłu zawieszonego na obszarze rybnicko-pszczyńskim, jakość powietrza będzie dostateczna. Należy rozważyć ograniczenie aktywności na wolnym powietrzu.
Powstanie rowerowa trasa trzech jezior?
15 stycznia 2018

Powstanie rowerowa trasa trzech jezior?

Prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej, śląski oficer rowerowy oraz przedstawiciele gminy Kobiór, gminy Czechowice-Dziedzice oraz powiatu pszczyńskiego rozmawiali w Starostwie Powiatowym w Pszczynie o nowym szlaku rowerowym w województwie śląskim.
Drugi rok powiatowej linii komunikacyjnej

Drugi rok powiatowej linii komunikacyjnej

Samorządy i przewoźnicy realizujący przewozy pasażerskie czekają na wejście w życie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, która nałoży na samorządy obowiązki organizatorów przewozów publicznych.