Powiat - Charakterystyka

Miasta Partnerskie

WŁOSKA PROWINCJA LECCE
Lecce to miasto w Apulii, położone na półwyspie Salentyńskim, czyli "obcasie" Włoch. Mówi się, że leży jak gdyby na końcu świata i dlatego nieczęsto odwiedzają je podróżni.
Ze względu na cenną barokową zabudowę oraz liczne zabytki z okresu cesarstwa rzymskiego Lecce znane jest jako "Florencja południa". Uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miast południa Włoch.
Prowincja Lecce to jedna ze 110 prowincji we Włoszech, której prezydentem jest Antonio Maria Gabellone.
Podpisane porozumienia jest owocem dwuletniego projektu „Do to be Activ - Developing teenagers' enterprise in order to be active citizen, teen and European” realizowanego w ramach programu "Uczenie się przez całe życie" - Comenius, akcja Partnerskie Projekty Regio przez Powiat Pszczyński, Szkołę Podstawową nr 1 w Pszczynie, UKS Plesbad po stronie polskiej oraz Prowincją Lecce, szkołą Istituto Istruzione Secondaria Superiore „Antonietta de Pace” oraz instytucją IRIS po stronie włoskiej.
Głównym założeniem programu było wzmacnianie europejskiego wymiaru w edukacji poprzez promowanie współpracy między lokalnymi - regionalnymi władzami oświatowymi w Europie i pomoc lokalnym władzom oświatowym w rozwiązywaniu problemów i poszerzaniu oferty w zakresie edukacji szkolnej.
Celem projektu jest wymiana doświadczeń pomiędzy partnerami m.in. w zakresie promocji regionu, upowszechniania wśród młodzieży idei aktywnego spędzania czasu oraz włączania ich w życie lokalnej społeczności poprzez podejmowanie działań na zasadzie wolontariatu.

Lecce mapa