Komunikacja publiczna

Powiatowa linia Pszczyna - Goczałkowice pojedzie też do Rudołtowic

Od 1 stycznia trasa linii powiatowej U4 zostanie wydłużona do Rudołtowic. Zmianie ulegną też godziny rozkładowe kursowania autobusów. Linia powiatowa Pszczyna - Goczałkowice - Pszczyna została uruchomiona początkiem 2021 roku, a jej organizatorem jest Powiat Pszczyński.

Autobus linii powiatowej stojący na przystanku w centrum przesiadkowym.

Od nowego roku autobusy będą zaczynały i kończyły kurs w Rudołtowicach przy skrzyżowaniu ul. Brzozowej i Wolności. Na prośbę pasażerów dodano poranne i skorygowano wieczorne godziny odjazdów autobusów.

Pierwszy autobus z Rudołtowic do Goczałkowic, a stamtąd do Pszczyny będzie odjeżdżał o godz. 4.55, a z Pszczyny w stronę Goczałkowic i Rudołtowic o godz. 5.20. Ostatni autobus z Centrum Przesiadkowego w Pszczynie zamiast o godz. 17.55 będzie odjeżdżał o godzinie 19.10.

W związku z dodaniem nowych kursów i wydłużeniem trasy linii powiatowej wprowadzono też korekty godzin odjazdów autobusów. Obowiązujący od nowego roku rozkład jazdy autobusów dostępny jest na stronie internetowej Komunikacji Powiatowej otwiera się w nowym oknie.

Na trasie Pszczyna- Goczałkowice-Zdrój - Rudołowice autobusy wykonają niemal 75 tys. wozokilometrów. Koszt organizacji przewozów na tej linii wyniesie ok. 380 tys. zł. Sfinansuje je Powiat Pszczyński we współpracy z Gminą Goczałkowice-Zdrój.