Inwestycje

W Krzyżowicach ruszyła kompleksowa przebudowa drogi powiatowej

Początkiem tygodnia rozpoczęły się prace związane z przebudową prawie 800-metrowego odcinka ul. Zwycięstwa w Krzyżowicach. Koszty inwestycji pokryją KWK Pniówek, Powiat Pszczyński i Gmina Pawłowice.

Roboty prowadzone przy drodze w Krzyżowicach.

Trwają prace rozbiórkowe i przebudowa kanalizacji deszczowej. Roboty kanalizacyjne prowadzone są odcinkami i potrwają ok. 1,5 miesiąca. Następnie firma Drogród, wykonawca inwestycji przystąpi do przebudowy konstrukcji drogi powiatowej w Krzyżowicach, która ma potrwać do końca maja. Na ten moment roboty prowadzone są przy ruchu wahadłowym.

Koszt przebudowy ponad 570-metrowego odcinka od mostu na rzece Pszczynce w kierunku ul. Śląskiej wraz z zabezpieczeniem na szkody górnicze pokryje KWK Pniówek. Przebudowę kolejnych 200 metrów od granicy z powiatem Jastrzębie-Zdrój do mostu na rzece Pszczynce sfinansują Powiat Pszczyński i Gmina Pawłowice.

Zakres robót obejmuje nawierzchnię jezdni, przebudowę chodnika, wymianę kanalizacji i wpustów ulicznych oraz wykonanie oznakowania. Całkowity koszt inwestycji to prawie 3,8 mln zł, z czego 3 mln 77 tys. zł przeznaczy KWK Pniówek, a 717 tys. zł - Powiat Pszczyński i Gmina Pawłowice.

To kolejne roboty wykonywane na drogach powiatowych w ramach usuwania szkód górniczych za środki kopalni z Pawłowic. - Zgłaszane przez Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie problemy są na bieżąco rozwiązywane przez KWK Pniówek - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Od 23 stycznia w każdy wtorek o godz. 10.00 do końca maja w okolicy parkingu przykościelnego będą odbywały się narady budowy, podczas których mieszkańcy i wszyscy zainteresowani uzyskają informacje na temat inwestycji.