Inwestycje

Odnawiamy oznakowanie uliczne

Jesienią Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie kontynuuje prace związane z odnową oznakowania drogowego. Obecnie brygada intensywnie działa na terenie Studzionki, Pszczyny i gminy Pawłowice, a prace wykonywane są głównie nocą, kiedy ruch na drogach jest mniejszy.

W nocy na ulicy pracownik ubrany w pomarańczowe ubranie maluje miały pasy na drodze
Odnawianie oznakowania poziomego na ul. Kopernika w Pszczynie

Oznakowanie poziome na terenie powiatu odnawiane jest co roku. PZD w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg maluje pasy i linie, a w tym roku na sam tylko materiał zabezpieczono 150 tys. zł.

- Każdego roku na wiosnę i na jesień przeprowadzany jest przegląd techniczny w zakresie oznakowania poziomego, które odnawiane jest na drogach powiatowych i wojewódzkich. Dotyczy to oznakowania poziomego będącego i niebędącego w zakresie gwarancji, a które wymaga niezbędnego odnowienia w zakresie widoczności, odblaskowości i bieli. Odnawiamy przejścia dla pieszych na drogach powiatowych na terenie całego powiatu oraz wyznaczone linie segregacyjne i krawędziowe oraz realizujemy nowe projekty docelowej organizacji ruchu - mówi Mariusz Farat z Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie.

Do tej pory na terenie każdej z gmin wykonywane było nowe oznakowanie poziome. Obecnie brygada Powiatowego Zarządu Dróg pracuje na ul. Czarne Doły w Studzionce, Nałkowskiej w Golasowicach oraz odcinku DW 938 Pielgrzymowice-Jarząbkowice. W dzień wyznaczane są linie, a malowanie trwa głównie w nocy, kiedy ruch na drogach jest mniejszy.

Cały proces związany z malowaniem oznakowania drogowego zakończy się w listopadzie.