Inwestycje

Ruszyły prace w Pielgrzymowicach

Końcem września rozpoczął się pierwszy etap prac przy przebudowie ul. Zebrzydowickiej. Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą, inwestycja w Pielgrzymowicach powinna zostać zrealizowana do połowy 2024 roku.

Przy drodze budowane są zatoki autobusowe.

Obecnie na ul. Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach wykonywane są zatoki autobusowe. W pierwszej kolejności - konstrukcja, następnie kolejna brygada zajmie się pracami brukarskimi. Po wykonaniu prac ziemnych na zatokach autobusowych, rozpocznie się wymiana przepustów, a później zabudowa dodatkowych elementów kanalizacji deszczowej.

Ulica Zebrzydowicka w Pielgrzymowicach zostanie przebudowana na 2,3-kilometrowym odcinku od mostu nad rzeką Pielgrzymówką do granicy powiatu pszczyńskiego. Zakres robót jest szeroki. Zadanie polega m.in. na przebudowie jezdni o szerokości 5,5m, budowie chodnika, budowie i przebudowie kanalizacji deszczowej, przebudowie rowów przydrożnych wraz z przepustami pod zjazdami oraz sieci energetycznej i teletechnicznej.

Na realizację inwestycji Powiat Pszczyński pozyskał ponad 3 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Najniższa kwota złożona w przetargu wyniosła ponad 5,4 mln zł. Wkład własny po połowie pokryją wspólnie Powiat Pszczyński i Gmina Pawłowice. - To kolejne zadanie realizowane w Pielgrzymowicach, dzięki współpracy z Gminą Pawłowice, które zakończy wieloletnią przebudowę drogi powiatowej. We wcześniejszych etapach wybudowaliśmy kolejne odcinki chodnika dla pieszych wraz z odwodnieniem - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.