Inwestycje

Chodnik i kanalizacja na Żorskiej są już po odbiorze końcowym

Na ul. Żorskiej zakończył się 1. etap budowy chodnika i kanalizacji deszczowej. To część dużego zadania obejmującego budowę chodnika w ciągu drogi powiatowej - ul. Żorskiej i Staromiejskiej wraz z przebudową skrzyżowania ul. Żorskiej, Batalionów Chłopskich i ul. Staromiejskiej w Pszczynie.

Nowy odcinek chodnika, który powstał przy ul. Żorskiej w Pszczynie, obok domy.

W środę 26 lipca odbył się końcowy odbiór robót na ul. Żorskiej w Pszczynie. Na Osiedlu Stara Wieś w rejonie Szkoły Podstawowej i Przedszkola nr 3 wybudowany został odcinek nowego chodnika, ok. 230 m kanalizacji deszczowej. Wybudowano również 10 studni rewizyjnych.

To 1. etap dużej inwestycji. - W przyszłości chcemy kontynuować budowę chodnika w kierunku ul. Staromiejskiej. Będziemy starać się pozyskać środki zewnętrze, aby poprawić również płynność ruchu na Osiedlu Stara Wieś, przebudowując skrzyżowanie na rondo - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

W odbiorze końcowym uczestniczyli m.in. przedstawiciele samorządów, wykonawcy oraz osiedla. - Wybudowano krótki odcinek chodnika, ale właśnie małymi krokami dochodzi się do ostatecznego celu - mówił Leszek Szwarc, przewodniczący Zarządu Osiedla Stara Wieś.

Zadanie wykonało wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne „ROLBUD” z Kobielic. Jego koszt wyniósł prawie 325 tys. zł. Powiat Pszczyński na ten cel przeznaczył 222 260 tys. zł - 70% wartości zadania, a prace wsparła Gmina Pszczyna kwotą - 100 tys. zł.