Inwestycje

Most na Dokawie w Czarkowie gotowy

W piątek 22 lipca odbył się odbiór końcowy robót związanych z budową obiektu mostowego w ciągu ul. Powstańców Śląskich w Czarkowie. Inwestycja zakończyła się miesiąc przed upływem terminu wynikającego z umowy.

Nowy most w Czarkowie, przy którym stoją osoby odbierające prace.

- Stary most w Czarkowie był wysłużony i nie nadawał się do dalszego użytkowania. W jego miejsce wybudowaliśmy nowy, bezpieczny obiekt mostowy, z którego korzystają już mieszkańcy. Prace poszły bardzo sprawnie - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Inwestycja polegała na rozebraniu istniejącego obiektu mostowego i wybudowaniu w jego miejsce nowego o zmienionych parametrach, przebudowie dojazdów do obiektu, wykonaniu odwodnienia drogi oraz umocnieniu dna, skarp i rowu cieku w rejonie mostu. Firma Mosty Bielsko-Biała zabezpieczyła również sieci uzbrojenia terenu oraz wykonała pozostałe roboty towarzyszące.

Zadanie kosztowało ponad 1,2 mln zł. Powiat Pszczyński pozyskał na ten cel dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa w wysokości ok. 650 tys. zł, resztę potrzebnej kwoty pokrył z własnego budżetu.