Inwestycje

Na ulicy Wyzwolenia jest bezpieczniej. Piesi mają nowy chodnik

W Pawłowicach przy drodze powiatowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Zapłocie do skrzyżowania z ul. Szybową wybudowane zostało pół kilometra bezpiecznego ciągu dla pieszych.

Nowy chodnik z kostki betonowej, obok znak przystanku. W oddali widać zatokę autobusową.

Oprócz chodnika z kostki betonowej, wybudowano peron autobusowy, kanalizację deszczową i kanał technologiczny. Roboty obejmowały również m.in. budowę i przebudowę zjazdów, budowę poboczy z kruszywa oraz odtworzenie nawierzchni jezdni po robotach związanych z zabudową krawężników.

Zadanie zostało zrealizowane we współpracy Powiatu Pszczyńskiego z Gminą Pawłowice. - Nowy ciąg dla pieszych jest przedłużeniem istniejącego chodnika, biegnącego od ul. Pszczyńskiej, przez ul. Górkę i ul. Zapłocie - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Koszt inwestycji to prawie 1,5 mln złotych. Udział finansowy Powiatu Pszczyńskiego w realizacji zadania wyniósł 500 tys. złotych, pozostałą kwotę pokryła Gmina Pawłowice. - Dziękuję Gminie Pawłowice za współpracę przy kolejnej inwestycji poprawiającej bezpieczeństwo mieszkańców. W ostatnich latach wspólnie wybudowaliśmy chodnik wzdłuż całej ul. Ligonia w Krzyżowicach oraz doświetliliśmy przejściach dla pieszych na ul. Wodzisławskiej w Pawłowicach. Zamontowaliśmy przy nich także aktywne oznakowania pionowe - dodaje Grzegorz Nogły.