Inwestycje

Ulica Śląska w Krzyżowicach w remoncie

Końcem marca ruszył remont ponad 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej ul. Śląskiej w Krzyżowicach. To pierwsza cześć dużej inwestycji realizowanej przez Powiat Pszczyński i Gminę Pawłowice. W kolejnym etapie wyremontowana zostanie ul. Boryńska w Warszowicach.

Trwa układanie nowej nawierzchni na ul. Śląskiej.

Od wtorku trwa układanie nowej nawierzchni asfaltowej na ul. Śląskiej w Krzyżowicach. Roboty asfaltowe, powinny zakończyć się w czwartek 28 marca. Następnie wyremontowane zostaną pobocza i oczyszczone rowy przydrożne. Wszystkie roboty ziemne będą prowadzone przy ruchu wahadłowym.

Ulica Śląska w Krzyżowicach jest remontowana na 2,1-kilometrowym odcinku od skrzyżowania z ul. Szkolną do granicy powiatu z Żorami. Zakres prac oprócz wykonania nowej nawierzchni asfaltowej, remontu poboczy i oczyszczenia rowów przydrożnych obejmuje również wykonanie przejść dla pieszych i oznakowania poziomego jezdni oraz pozostałych robót towarzyszących.

Na realizację inwestycji - remont ul. Śląskiej i Boryńskiej, na której roboty powinny ruszyć w połowie roku, gdy zakończy się przebudowa ul. Zwycięstwa w Krzyżowicach, Powiat Pszczyński pozyskał ponad 1,6 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Najniższa kwota złożona w przetargu wyniosła ponad 2,7 mln zł. Wkład własny pokryją wspólnie Powiat Pszczyński - prawie 754 tys. zł i Gmina Pawłowice - 340 tys. zł.

• Inwestycje

Duża inwestycja drogowa w trakcie realizacji

Trwa przebudowa ul. Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach. To jedna z największych inwestycji realizowanych w tym roku na drogach powiatowych. Powiat Pszczyński pozyskał na ten cel ponad 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny pokryje wspólnie z Gminą Pawłowice.

• Inwestycje

Kolejne rozmowy w sprawie ul. Hallera

Trwają rozmowy w sprawie możliwości utworzenia objazdu tymczasowego na ul. Hallera. Firma Budimex planuje również w przyszłym tygodniu uruchomić tymczasową komunikację specjalną.