Przedsiębiorczość

Forum Przedsiębiorców o źródła finansowania i możliwości pozyskania funduszy na rozwój firm

Właściciele lokalnych firm uczestniczyli w kolejnym Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego. To cykl spotkań biznesowych, których organizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie.

Uczestnicy forum siedzą na sali sesyjnej.

W poniedziałek 11 marca podczas wydarzenia w Starostwie Powiatowym w Pszczynie przedstawiono najważniejsze źródła finasowania i możliwości pozyskania funduszy przeznaczonych na rozwój firm w 2024 roku. Spotkanie otworzyły starosta Barbara Bandoła i dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie Bernadeta Sojka-Jany. - Powiat pszczyński przedsiębiorcami stoi, to oni tworzą miejsca pracy, stąd wartościowa jest każda inicjatywa, która ma pomóc właścicielom lokalnych firm, podsunąć możliwość pozyskania środków unijnych, wprowadzenia innowacji i rozwoju działalności - mówiła starosta Barbara Bandoła.

W tegorocznym Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego uczestniczyło kilkadziesiąt osób - lokalnych przedsiębiorców, samorządowców oraz przedstawicieli instytucji i organizacji, które są kluczowymi partnerami rynku pracy. - Wysoka frekwencja to sygnał, że tematy związane ze środkami unijnymi są dla Państwa ważne, ale i dowód na to, że Forum Przedsiębiorców jest ważną przestrzenią do rozmów i wymiany informacji - mówiła Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor PUP w Pszczynie.

W ramach Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego odbył się cykl wykładów. Łukasz Tofilski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego przedstawił informacje na temat „Fundusze Europejskie na wsparcia Małych i Średnich Przedsiębiorstw”. Kierownik biura Aleksandra Jeleń-Pyclik omówiła zakres wsparcia przedsiębiorców z obszaru działalności Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Pszczyńska”.

Agnieszka Szymkiewicz-Brodziak ze Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie wskazała możliwości dofinansowania przedsiębiorczości w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego na lata 2021-2027. Prelekcje wygłosili również wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach Marcin Biernat oraz prezes Centrum Społecznego Rozwoju w Mikołowie Mateusz Eichner, który przedstawił ofertę Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej na rozwój przedsiębiorstw społecznych.

Uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać również z „Punktów Doradczych”, gdzie pracownicy PUP w Pszczynie, Urzędu Skarbowego w Pszczynie, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Pszczynie i Państwowej Inspekcji Pracy w Katowicach udzielali indywidualnych konsultacji.

Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego już 11 marca

Kontynuując cykl spotkań biznesowych, Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie zaprasza na kolejne Forum Przedsiębiorców Powiatu Pszczyńskiego, które odbędzie się 11 marca o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Pszczynie.

• Przedsiębiorczość

Będą kolejne nowe firmy w powiecie pszczyńskim

W poniedziałek 27 listopada zakończyło się podpisanie umów o udzielenie bezzwrotnej dotacji na otworzenie własnej działalności gospodarczej. W powiecie pszczyńskim, dzięki wsparciu finansowemu Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie powstanie 28 nowych firmy o różnych profilach działalności.

Powiat pszczyński przedsiębiorczością stoi

Najlepsi przedsiębiorcy powiatu pszczyńskiego odebrali Złote Laury Przewodniczącego Rady Powiatu i Starosty Pszczyńskiej. Podczas kilkunastu edycji Gali Przedsiębiorczości Powiat Pszczyński wyróżnił ponad 50 firm, dla których celem są nie tylko sukcesy biznesowe, ale również wspieranie i rozwój lokalnych społeczności oraz promocja powiatu w kraju i za granicą.